Новини

ЗМФІ-ІІ допомагає Бердянську у запровадженні бюджету участі
18 Жовтня 2016
MFSI-II Assisting Berdiansk to Implement Participatory Budget
   17 жовтня Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) у рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» та Бердянська міська рада провели круглий стіл «Впровадження Бюджету участі у Бердянську». Захід відбувся під головуванням мера міста Володимира Чепурного. У круглому столі взяли участь більше 40 осіб, серед них представники міської ради, громадських організацій, незалежні експерти та ЗМІ.
   На заході була представлена електронна система «Громадський проект», розроблена в рамках проекту «ЗМФІ-ІІ». 17 жовтня система була успішно введена в експлуатацію на сайті Бердянської міської ради: https://berdiansk.pb.org.ua/. Система «Громадський Проект» дозволяє мешканцям подавати власні проекти, спрямовані на покращення життя громади у будь-якому місті України. Проекти, які отримають найбільше голосів мешканців, будуть реалізовані за рахунок коштів міського бюджету. У 2017 році міська влада Бердянську виділить на проекти 1,5 млн. грн.
   Під час заходу генеральний директор ІБСЕД В’ячеслав Зубенко розповів,  що у рамках виконання проекту «ЗМФІ-II», було розроблено методологію та програмне забезпечення  електронної системи «Громадський проект». На конкурсних засадах проект відібрав 14 міст України, яким для запровадження бюджету участі буде передана для використання зазначена електронна система. Команда проекту відпрацьовує з кожним містом особливі умови запровадження бюджету участі та адаптує систему для конкретних потреб міст.