Інші проекти

Проект «Оцінка системи фінансового менеджменту в об’єднаних територіальних громадах» від Програми «U-LEAD with Europe» за фінансуванням GIZ
2019

Проект реалізовано в рамках ІІ етапу Проекту «Оцінка муніципальної системи фінансового менеджменту в об’єднаних територіальних громадах» Програми «U-LEAD з Європою».

Головним завданням проекту є оцінка рівня адміністративного управління фінансами на місцевому рівні завдяки аналізу структури та процедур системи управління державними фінансами у вибраних об'єднаних територіальних громадах, а також через підготовку рекомендацій щодо їх вдосконалення.

Основною метою оцінки є підтримка громад з точки зору налагодження ефективності управління їх фінансовими ресурсами, тобто:

  • краще розуміти вимоги існуючої системи державних фінансів;
  • збільшити спроможність керувати своїми фінансовими ресурсами;
  • досягти стратегічних цілей розвитку та стати привабливим місцем для життя своїх громадян, а також для створення та розвитку бізнесу.

Механізм оцінки містить інструменти експертного кабінетного дослідження, опитування громад та особистого інтерв’ю посадовців, кожен з яких реалізується за попередньо розробленою Методологією.  У відповідності до її вимог, оцінка структурована за 10 розділами, зміст яких відповідає тематичним напрямкам фінансової діяльності громад. Кожен з розділів містить експертні рекомендації, що імплементують результати оцінки за двома рівнями: для органів державної влади (з метою удосконалення нормативно-інструктивної бази) та для органу місцевого самоврядування, де здійснено оцінку (з метою поліпшення системи внутрішніми засобами та інструментами). Для формування цілісної уяви про систему фінансового менеджменту та для зручності користувачів, рекомендації за розділами зведені та узагальнені наприкінці звіту.

Результати оцінки є придатними для ідентифікації громад, де органи місцевого самоврядування краще виконують свої фінансово-бюджетні функції і можуть слугувати моделями (або менторами) для інших органів місцевого самоврядування, а також для ідентифікації громад, які потребують допомоги щодо покращення своєї системи фінансового менеджменту.