Новини

Затверджено звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) за 2014-2015 рр. в Україні
03 Лютого 2017

1 лютого Багатостороння група зацікавлених осіб (БГЗО), до складу якої входять представники органів влади, компаній і громадянського суспільства, затвердила звіт про платежі та надходження від видобутку корисних копалин в Україні за 2014-2015 рр. Експерти Проекту USAID ЗМФІ-ІІ постійно беруть участь у засіданнях БГЗО і надають свої рекомендації, зокрема з питань удосконалення Звіту ІПВГ.

Порівняно із першим звітом за 2013 рік, який охоплював лише газову і нафтову галузі, другий звіт також охоплює питання галузей видобування кам'яного вугілля, залізної руди, марганцю і титану; а також відстежує поступ, досягнутий у кожній галузі на шляху впровадження ІПВГ в України.

Звіт також містить інформацію про кожну з видобувних галузей, обсяги видобутку, експорт та імпорт корисних копалин, транспортування нафти і газу, результати звірки податкових і неподаткових платежів суб'єктів господарювання, дані про бенефіціарних власників, розкриття платежів на регіональному рівні.

Для представників дієвого громадянського суспільства цей звіт служитиме інструментом пропагування прозорості у видобувних галузях і розкриття інформації видобувними компаніями, а також підвищення інформованості громадськості про ІПВГ та її важливість для громадян України.