Новини

Засідання Національної консультаційної ради
04 Липня 2008
National Advisory Board Meeting

     На засіданні НКР експерти ІБСЕД презентували методики оцінки ефективності
     бюджетних програм в галузі житлово-комунального господарства

   В п’ятницю, 4 липня 2008 р., в новому офісі ІБСЕД відбулось чергове засідання Національної консультаційної ради (НКР) з питань програмно-цільового методу бюджетування (ПЦМ). На засіданні,  темою якого на цей раз було обрано «Методику оцінки ефективності бюджетних програм в галузі житлово-комунального господарства: можливі варіанти»,  головувала заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства України Ірина Запатріна. 
   В роботі НКР взяли участь представники Міністерства з питань житлово-комунального господарства, Міністерства економіки та Міністерства фінансів України, Світового Банку, проекту USAID «Реформа місцевих бюджетів», а також експерти ІБСЕД. 
 
   Під час засідання експерти Інституту О.Чернюк та А.Корнієнко виступили з презентацією методики оцінки ефективності та результативності бюджетної програми в галузі ЖКГ. Наголос було зроблено на 3 важливих компонентах згаданої методики, серед яких: фінансова складова бюджетної програми, її результативність, а також адміністративне управління бюджетною програмою. 
 
   Презентована методика дає можливість здійснювати оцінку результативності бюджетної програми по кожному її завданню (підпрограмі), а також  дозволяє оцінити виконання кожного напрямку реалізації програми та виявити як вплинуло виконання кожного завдання на загальну ефективність бюджетної програми. 
    Учасники засідання обговорили презентовані матеріали, висловивши свої коментарі та зауваження. 
   Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД), що  працює в рамках гранту, наданого проектом «Реформа місцевих бюджетів в Україні» (РМБУ) за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проводить такі  засідання вже протягом декількох років з метою підвищення якісного рівня ефективного управління бюджетними коштами на основі  програмно-цільового методу (ПЦМ). 

Порядок денний