Новини

Засідання Міжвідомчої робочої групи
07 Липня 2008

Засідання Міжвідомчої робочої групи із запровадження ПЦМ  

     В понеділок, 7 липня 2008 р. в Міністерстві фінансів України відбулось перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки теоретико-методологічних засад із запровадження програмно-цільового методу бюджетування (ПЦМ) на місцевому рівні. Робочу групу створено Наказом МФУ «Про затвердження складу Міжвідомчої робочої групи з проведення підготовчої роботи щодо розроблення методологічних засад запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» №716 від 23.05.2008. 
 
    Головним завданням групи є проведення у 2008 р. підготовчого етапу для впровадження у 2009-2011 роках експерименту із ПЦМ на місцевому рівні в 3-4 областях України та АРК. Засідання відбулось під головуванням заступника Міністра фінансів пана Мярковського А.І., який відзначив особливу актуальність запровадження ПЦМ на місцевому рівні. Зокрема, він підкреслив, що запровадження цього методу є необхідною передумовою ефективного використання бюджетних коштів та досягнення встановлених стратегічних цілей. 
     В засіданні Робочої групи взяли участь представники Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства праці та соціальної політики тощо. 
     Від ІБСЕД до складу Робочої групи запрошено Генерального директора Щербину І.Ф. Під час засідання було розглянуто методологічні матеріали, розроблені попереднім складом робочої групи за підтримки ІБСЕД (за фінансування проекту РМБУ / АМР США), серед яких: 
      -  програмна класифікація видатків місцевих бюджетів; 
      -  базовий перелік бюджетних програм галузей (освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та забезпечення, фізкультури та спорту); 
      -  бюджетні запити; 
      -  паспорти бюджетних програм, а також правила і вимоги до їх складання; 
      -  інструкція про статус відповідального виконавця. 
     Учасники засідання високо оцінили обсяг та рівень наданої ІБСЕД технічної допомоги в розробці законодавчої, регуляторної бази та методики для впровадження ПЦМ на місцевому рівні. 
     Так, пан Мярковський підкреслив, що напрацьовані норми щодо застосування ПЦМ, запровадження середньострокового бюджетування ввійшли до проекту закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». На його думку прийняття цих норм буде наступним кроком бюджетної реформи в Україні, спрямованим на посилення спроможності місцевого самоврядування ефективно управляти фінансовими ресурсами. 
      Заступник голови Державного казначейства України (ДКУ) пані Чечулина зазначила, що ДКУ цілком підтримує та вважає конче необхідним запровадження ПЦМ на рівні місцевих бюджетів, зокрема, виходячи з норм ст.7 БКУ щодо забезпечення єдності бюджетної системи України. В той же час, на її думку, ДКУ має бути більше залучено до цього процесу, зокрема ДКУ також потребує технічної допомоги для переформовування АІС «КАЗНА» та внутрішніх платіжних процедур у ПЦМ формат. 
     За рішенням робочої групи, протягом 2-х тижнів учасники мають опрацювати розглянуті матеріали та надати свої пропозиції Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України.