Новини

Засідання БГЗО за результатами діяльності видобувних галузей України у 2014-2015 рр.
16 Листопада 2016
 MSG Meeting on covering the operational results of Ukraine’s extractive industries in 2014-2015
   15 листопада відбулося чергове засідання Багатосторонньої групи зацікавлених осіб з імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. Під час засідання учасникам було представлено проект Попереднього звіту ІПВГ, який виконує ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські Послуги» (Незалежний Адміністратор) за результатами діяльності видобувних галузей України у 2014-2015 рр. При цьому, для України затверджено адаптовану звітність по 2014-2015 рр., що означає врахування ситуації з окупованим Кримом та неконтрольованими територіями Донецької та Луганської областей.
   Незалежний Адміністратор відзначив набагато складнішу ситуацію із збором даних у порівнянні із звітом за 2013 рік. На даний час зібрані дані покривають близько 30% від товарних та фінансових показників, інформацію надіслали в першу чергу державні органи та компанії. Відсутня інформація про компанії, які здійснювали експорт та імпорт вугілля, значна частина видобувних компаній також не надала інформації про обсяги видобутку та сплачені кошти, включаючи ДТЕК. Найбільш складна ситуація з розкриттям інформації про видобуток титану, де інформація була повністю закрита на державному рівні у 2015 році.
   При підготовці звіту Незалежний Адміністратор готовий забезпечити розкриття платежів на рівні кожної з областей, на необхідності якого наголошували представники громадських організацій на попередніх засіданнях. При цьому є неможливим включити в розподіл кошти, сплачені НАК «Нафтогаз України», «Укртрансгаз», «Укртранснафта», оскільки в них немає регіональної прив’язки платежів.
   Член Міжнародної Ради ІПВГ Олексій Орловський поінформував про результати чергового засідання, яке відбулося на початку листопада в Астані (Казахстан). Зокрема, передбачається прийняття нових членів Австралії, Вірменії та Мексики. При цьому ставиться питання про можливе виключення Азербайджану, що стане першим прецедентом за історію існування ІПВГ (через порушення вимог незалежної участі у процесі представників громадянського суспільства). На засіданні також розглядали питання фінансового забезпечення ІПВГ на глобальному рівні, зокрема, пропонується запровадити фінансові внески для країн-кандидатів та країн-послідовників.
   За результатами розгляду проекту звіту прийнято рішення продовжити збір та аналіз даних, звернутися від БГЗО із офіційним листом на компанії, що не надали звітності; звернутися до Міжнародного секретаріату ІПВГ з проханням перенести дату публікації звіту з метою покращення його якісних показників для підвищення шансів проходження валідації.
   Також за результатами засідання постало завдання: навчити представників місцевих НУО правильно і якомога повніше використовувати дані звіту, враховуючи збільшення його інформативної частини та потребу використання контекстуальної інформації та моніторингу виконання рекомендацій. На центральному рівні залишається актуальною робота з прийняття закону про розкриття інформації у видобувних галузях.