![Engagement of the citizens in shaping Melitopol and Berdiansk city budgets has been made Engagement of the citizens in shaping Melitopol and Berdiansk city budgets has been made](https://www.ibser.org.ua/sites/default/files/styles/328x210m/public/project%2010%20May_7.png?itok=FFOvftT4)
Спільною метою Сторін є співробітництво щодо залучення громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень, зокрема, з розподілу бюджетних коштів на реалізацію пріоритетних проектів розвитку міста. У рамках цього співробітництва містам буде надано допомогу за такими напрямами:
1) методологічна допомога - шляхом надання підтримки у розробці концепції бюджету участі та необхідного розпорядчого документу;
2) технічна допомога - шляхом розробки електронної системи бюджету участі та супроводження її функціонування протягом першого періоду формування проекту бюджету міста;
3) організаційна допомога - шляхом надання допомоги у популяризації та практичній реалізації бюджету участі, яка включатиме проведення навчальних семінарів, інформаційно-роз’яснювальної роботи для широких мас громадськості, включаючи друк інформаційних матеріалів та їх розповсюдження, інших комунікативних заходів.
Вищевказані заходи будуть забезпечувати активне залучення громадськості до міського бюджетного процесу і зміцнюватимуть прозорість використання громадських коштів.
Очікується, що решта міст підпишуть такі ж меморандуми із ІБСЕДом у найближчому майбутньому.