Новини

Видобувна галузь на Прикарпатті стає прозорішою
31 Січня 2017

31 січня в Івано-Франківському національному технічному університеті у науковому містечку Нова Енергія New Energy відбулась презентація податкових платежів надрокористувачів Івано-Франківської області.

На заході представники ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій» (БРІТ) та USAID проекту ЗМФІ-ІІ розповіли, що незабаром буде оприлюднено II-ий звіт Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ) України за 2014-2015 рр. Звіт містить інформацію про кожну з видобувних галузей, обсяги видобутку, експорт та імпорт корисних копалин, транспортування нафти і газу, результати звірки податкових і неподаткових платежів суб'єктів господарювання, дані про бенефіціарних власників, розкриття платежів на регіональному рівні. Для представників дієвого громадянського суспільства звіт служитиме інструментом пропагування прозорості у видобувних галузях і розкриття інформації видобувними компаніями, а також підвищення інформованості громадськості про ІПВГ та її важливість для громадян України.

Експерти відзначили проблеми, пов’язані із запровадженням ІПВГ в Україні, а саме: низьку ефективність освоєння додаткових фінансових ресурсів з боку місцевих органів влади в рамках перерозподілу доходів в процесі децентралізації; нераціональне використання ресурсів видобувними підприємствами та непрозорість структури власності основних видобувних активів області.

Також ГО «БРІТ» нагородила переможців конкурсу журналістських робіт з проблематики прозорості функціонування видобувних галузей Івано-Франківської області, який був проведений за фінансової підтримки USAID. Переможці отримали грамоти та грошові винагороди.

Про захід у відеосюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=EDeE_uMZluY

Перелік, поданих на конкурс робіт

 

Прізвище, ім'я

ЗМІ, де опублікований матеріал

Назва та посилання на матеріал

1

Суровська Ольга

Газета "Репортер"

Стаття «Нафта виходить із тіні»

2

Юзьків Юлія

ОТБ «Галичина»

Програма «Актуальне інтерв’ю»

3

Березовський Юрій

Івано-франківські новини БРІЗ

Стаття «Поки пани чубляться, громади залишаються сам на сам з проблемами»

4

Пілянська Оксана

сайт "Вікна"

Стаття «На Калущині видобуватиме газ донецька фірма, яка може бути пов’язана із Фірташем»

5

Канюс Юлія

Інтернет видання - сайт новин 0342.ua

Стаття "Завдяки чому університету Нафти і Газу вдалося залучити приватні кошти на облаштування двох сучасних лабораторій"