Новини

Третя Громадянська Асамблея України
29 Березня 2009
The Third General Assembly of Ukraine

Громадськість продовжує обговорювати шляхи виходу з кризи

      Експерти ІБСЕД взяли участь в засіданні Громадянської Асамблеї України (ГАУ) «Дія громадянського суспільства в умовах державної кризи», яка відбулась 29 березня 2009 року в Українському Домі (м. Київ). Учасниками Третьої Асамблеї стали понад триста п’ятдесят представників громадських організацій, експертів, активістів та журналістів з усіх регіонів України.
      Громадянська асамблея України є ініціативою, спрямованою на створення національного та регіональних майданчиків для обговорення консолідації та висловлення позицій представників громадських організацій щодо стратегічних проблем українського суспільства.
     Метою цьогорічної Асамблеї було визначення спільних дій щодо складових державної кризи: соціально-економічної; політико-правової; конституційної. Учасники Асамблеї констатували поглиблення політичної кризи за останні два роки. Громадяни вимушено призвичаїлися до життя в умовах політичних скандалів, нездатності політиків виконати взяті на себе обіцянки, відчуження всіх гілок влади від населення.
     Для пошуку рішень щодо зазначених проблем вже було проведено 24 регіональних обговорення, напрацьовані результати яких у вигляді проекту заключної резолюції щодо першочергових дій громадськості в умовах політичної та економічної кризи  й було презентовано на засіданні ГАУ.
     Учасники заходу висунули владі ряд вимог:
  • термінове припинення політичних, а тим більше інституційних протистоянь, а також за участі громадськості розробка, ухвалення й реалізація загальнонаціональної антикризової програми на основі загальнонаціональних, а не політично-корпоративних інтересів;
  • відновлення верховенства права та правопорядку, забезпечення прозорості, підзвітності та відповідальності органів влади та місцевого самоврядування, посадових осіб;
  • відмова від популізму та бездоказових і безвідповідальних взаємних звинувачень;
  • забезпечення умов самоорганізації громадян для спільного вирішення проблем та подолання кризових явищ;
  • налагодження дієвого та рівноправного діалогу з громадськістю, зокрема, з неурядовими організаціями.
      Також учасники наголосили на тому, що створення і функціонування ефективної системи влади можливе лише через реалізацію громадянами установчої влади, тобто через ухвалення нової Конституції України органом установчої влади – Конституційною Асамблеєю.
      Третя Громадянська Асамблея України засвідчила бажання громадськості задля подолання кризи діяти спільно із владою, політикумом та бізнесом. Учасники заявили про готовність забезпечити тісну координацію між організаціями, які вони представляють, та ініціювати відповідну кампанію громадського тиску.
 
(Підготовлено за матеріалами сайту Громадянської Асамблеї України)