Новини

Третій Фінансово-економічний форум
06 Червня 2008
III Finance & Economic Forum

Учасники Фінансово-економічного форуму працювали над формами та механізмами бюджетної підтримки розвитку житлово-комунальної інфраструктури

6 червня 2008 року в приміщенні Великого конференц-залу НАН України пройшов черговий фінансово-економічний форум на тему «Форми та механізми бюджетної підтримки розвитку житлово-комунальної інфраструктури», організований Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) спільно з Міністерством з питань житлово-комунального господарства України. Головною метою Форуму став аналіз стратегії розвитку житлово-комунальної  інфраструктури та бюджетної підтримки галузі у 2009-2010 рр. 
        Актуальність та вчасність обраної тематики була зумовлена наступними чинниками. Сфера житлово-комунального господарства є однією з найважливіших та найбільш визначальних в економічній системі України. Стан розвитку сфери ЖКГ та рівень якості послуг, що надаються нею, значною мірою визначають рівень життя українських громадян. В свою чергу, загальна економічна ситуація в Україні, а також державна політика у сфері фінансів та житлово-комунального господарства суттєво впливають на комунальне господарство країни. 
         Програма Форуму складалась з двох послідовних тематичних блоків: 
- фінансові механізми стимулювання розвитку житлово-комунальної інфраструктури; 
- бюджетна підтримка сфери ЖКГ в контексті проведення в Україні бюджетної реформи. 
        В першому блоці відбулось обговорення питань щодо необхідності удосконалення тарифної політики як одного з фінансових інструментів розвитку житлово-комунального господарства, бюджетної підтримки галузі як елементу запровадження приватно-публічного партнерства у сфері ЖКГ, інші. З промовами по означених питаннях виступили Анатолій Максюта, перший заступник Міністра економіки України та Ірина Запатріна, заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства.
        В другому тематичному блоці Форуму дискусія розгорнулася навколо питань, що стосувались підвищення ефективності методів бюджетної підтримки житлово-комунального господарства на місцевому рівні, проблеми житлового сектору України та можливостей її розв’язання, форм та механізмів бюджетної підтримки енергоефективності в будівлях України, підвищення ефективності бюджетної підтримки житлово-комунального господарства тощо. В обговоренні активну участь взяли Валерій Баранов, народний депутат України, заступник голови Комітету ВР України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Олена Макарова, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, Анатолій Копець, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» з м. Львів, Ірина Щербина, генеральний директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень.
        По закінченні кожного блоку проходило обговорення зазначених питань, де всі учасники Форуму мали можливість взяти участь в дискусії і задати запитання основним доповідачам. 
       Це вже третій подібний захід, який щоквартально проводиться Інститутом бюджету у співпраці з ключовими міністерствами. Результат такої ефективної співпраці – вироблення консолідованої позиції та відповідних рекомендацій для надання їх урядовим структурам та іншим зацікавленим сторонам. 
       Цього разу в роботі Форуму взяли участь понад 60 представників міністерств, провідних експертів наукових кіл, міжнародного експертного середовища, донорських організацій, громадського сектору. 
       Також до участі в заході було запрошено представників національних засобів масової інформації. Висвітлювали роботу Форуму понад 20 представників національних ЗМІ, серед яких: 4 провідних ТВ каналів, національне радіо, 5 інформаційних агентств та 11 друкованих видань.