Новини

Тренінги з ПЦМ
05 Червня 2008
PPB Training

У Києві пройшов тренінг з практичних аспектів програмно-цільового методу бюджетування

               З 4 по 5 червня 2008 р. в Києві на базі оздоровчого центру «Джерело» пройшов дводенний тренінг на тему «Практичні аспекти програмно-цільового методу бюджетування. Зарубіжний досвід». В тренінгу, організованому Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень у співпраці з Міністерством з питань житлово-комунального господарства за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», взяли участь 26 фахівців Управлінь житлово-комунального господарства обласних державних адміністрацій з Вінницької, Волинської, Житомирської. Івано-Франківської, Київської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської, Хмельницької областей та м. Київ. 
            На тренінгу учасникам було надано інформацію щодо стратегічного та середньострокового планування бюджету, бюджетної програми як компонента програмно-цільового методу (ПЦМ), показників виконання бюджетних програм, їх моніторингу та оцінки, прозорості бюджетного процесу та залучення громадськості, а також інформації про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реформування і розвиток житлово-комунального господарства, про погодження переліків обєктів та інноваційно-інвестиційних проектів, яким надаватиметься фінансова підтримка з державного бюджету, тощо. 
      
  Навчальні модулі тренінгу було присвячено ознайомленню учасників з передовим зарубіжним й українським досвідом запровадження ПЦМ бюджетування та досягнутими результатами. Під час тренінгу учасники розглянули питання, що стосувались 
особливостей впровадження елементів ПЦМ бюджетування в галузі ЖКГ з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Теоретичні блоки супроводжувались практичними завданнями, під час яких учасники відпрацьовували навички практичного застосування елементів ПЦМ. Зокрема, учасники в групах розробляли стратегічні пріоритети розвитку галузі ЖКГ в регіоні та державі в цілому, встановлювали середньострокові цілі для їх реалізації, розробляли бюджетні програми, спрямовані на досягнення визначеної стратегічної мети, а також показники, які характеризують результати виконання розроблених бюджетних програм. Кожна група презентувала результати спільної роботи. 
          В ході тренінгу учасники мали можливість обмінятись досвідом з колегами з інших регіонів, обговорити проблемні питання та отримати відповіді експертів, вивчити передовий зарубіжний досвід застосування ПЦМ в сфері ЖКГ. 
          Це перший захід, що проходив в рамках реалізації проекту «Підтримка експерименту з підвищення ефективності управління фінансами в галузі ЖКГ» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», яким передбачено проведення серії тренінгів для фахівців Управлінь житлово-комунального господарства всіх обласних державних адміністрацій та АР Крим, міст Києва і Севастополя.