Новини

Схвалено попередній звіт ІПВГ за 2014-2015 рр.
07 Вересня 2016

6 вересня відбулося чергове засідання Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО), на якому обговорювався попередній обсяг робіт, виконаний Незалежним адміністратором – компанією Ernst&Young з підготовки чергового звіту Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ). Ernst&Young завчасно надіслала матеріали на розгляд учасників БГЗО. Під час засідання члени БГЗО проголосували за схвалення попереднього звіту, а також внесли доповнення та уточнення до його  змісту.
   Звіт за 2014-2015 рр. охоплюватиме наступні галузі: нафтогазовидобувну, вугільну, залізорудну галузі транспортування вуглеводнів, а також видобування марганцю та титану як стратегічно важливих для експорту і розвитку новітніх технологій. Звіт міститиме платежі підприємств, які сукупно забезпечують понад 95% надходжень від видобувних галузей до державного бюджету та сприятиме розкриттю інформації про стан, перспективи та проблеми запровадження ІПВГ в Україні з рекомендаціями щодо їх вирішення.
   Члени БГЗО також ухвалили оновлене положення про діяльність БГЗО та створили робочу групу, яка готуватиме план роботи з впровадження ІПВГ в Україні на 2017 рік.
   Одне з головних питань, яке підняли представники громадських організацій - члени БГЗО – це необхідність максимально можливого розкриття інформації про регіональний вимір діяльності видобувних галузей та соціальні платежі компаній. Це посилить прозорість роботи в місцях видобутку, зменшить можливості для корупційних дій та сприятиме співпраці між бізнесом та місцевими громадами.