Новини

Модернізація системи макроекономічного прогнозування як основа ефективного бюджетування в Україні
15 Лютого 2008

Семінар в Києві стимулює удосконалення макроекономічного моделювання та прогнозування в Україні

          15 лютого в Києві відбувся семінар на тему «Модернізація системи макроекономічного прогнозування як основа ефективного бюджетування в Україні». Семінар був проведений працівниками Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) та проекту Реформа місцевих бюджетів в Україні (РМБУ) за участі міжнародних радників з питань стратегічного планування та макроекономічного моделювання. В заході взяли участь фахівці Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Національного банку України, Державного комітету статистики України. 
          Основною метою семінару було ознайомлення його учасників з результатами дослідження системи макроекономічного прогнозування в Україні та з можливостями застосування базових макроекономічних моделей для аналізу та прогнозування макроекономічних показників. Зокрема, міжнародні радники РМБУ д-р Юрай Ренчко та д-р Уільям Паленік представили на семінарі свої рекомендації щодо напрямків застосування модифікованої моделі Манделла-Флемінга та моделей розрахункової загальної рівноваги.
          В результаті обговорення були окреслені пропозиції, які передбачають:
          • удосконалення механізму співробітництва органів державного управління у процесі розробки макроекономічних моделей та      макроекономічного прогнозу в Україні;
          • проведення антициклічної фіскальної та антиінфляційної грошово-кредитної політики в Україні;
          • запровадження режиму гнучкого обмінного курсу в Україні;
          • удосконалення механізму макроекономічного моделювання через аналіз модифікованої моделі Манделла-Флемінга для України та запровадження моделей розрахункової загальної рівноваги у практику макроекономічного прогнозування.