Новини

Кияни можуть запропонувати власні проекти для розвитку міста
27 Жовтня 2016
Kyiv Residents Can Propose Their Own Projects for City’s Development
   26 жовтня представники Київської міської державної адміністрації (КМДА) та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) на прес – конференції в ІА «Укрінформ» представили запровадження Бюджету участі у столиці.
Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс оголосив, що кияни можуть запропонувати власний проект розвитку міста, а важливі для міста проекти, які отримають найбільшу підтримку киян, будуть реалізовані за рахунок бюджетних коштів столиці.
   "Вважаємо, що сьогодні громада підготовлена для того, щоб самій вирішувати в що вкладати гроші і які напрямки є пріоритетними. Коли громада буде вирішувати, в які проекти інвестувати, ми, як міська влада, маємо мету мінімізувати участь чиновників в цьому процесі", - сказав Геннадій Пліс. За його словами, до системи вже подано 115 проектів, з них на розгляді у районних комісіях 65 проектів, 2 вже отримало позитивний висновок. "Напрямки різні, зокрема встановлення дитмайданчиків, діяльність навчальних закладів, і благоустрій, і транспортні рішення", - підкреслив Пліс.
   В’ячеслав Зубенко, генеральний директор Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень наголосив, що запровадження бюджету участі у Києві та ще 14ти містах шляхом надання електронної системи   «Громадський проект» стало можливим завдяки фінансуванню Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  «Громадський проект» вже працює у 8 містах України, а до кінця року запуститься ще в 7.
   Одне з головних завдань - зробити «Громадський проект» єдиним стандартом для використання у всіх містах України. Віктор Гурський, операційний директор SoсialBoost, розробник програмного забезпечення, зазначив: «Створена для українських міст електронна система «Громадський проект» додає інноваційний компонент - гнучкість управління і інструменти електронної демократії».
Кияни можуть подавати проекти до 6 грудня, а 12-26 грудня відбудеться голосування – як електронне, так і у пунктах супроводу, які працюють у всіх райдержадміністраціях.
Детальніше про вимоги до проекту та процедуру його допущення до голосування на сайті проекту https://gb.kievcity.gov.ua/