Новини

Активістів Харківщини навчали моніторингу бюджетних процесів, пов’язаних з платежами видобувних компаній
22 Вересня 2016
Kharkiv Region Activities Trained in Monitoring of Budget Processes Related to Payments by Extractive Companies
   18 вересня представники ГО “Нова Енергія» для активістів Харківщини провели семінар «Ініціатива прозорості видобувної галузі (ІПВГ): ефективна взаємодія на місцевому рівні». Важливим елементом громадського впливу на прозорість видобувної діяльності є офіційні звернення та інформаційні запити громадян. Про правила та особливості їх підготовки учасникам розповіли експерти.
   У свою чергу громадські активісти Харківщини поділилися власним досвідом, говорили про підводні камені та розробляли власну стратегію впровадження ІПВГ на місцевому рівні.
«Найбільш проблемним питанням у регіоні залишається Юзівська площа і перспективи видобутку нетрадиційного (сланцевого) газу, — відзначив Віталій Филенко, голова ГО «НОВА Енергія». І якщо з компанією Shell було важко, але можливо конструктивно працювати, то позиція нідерландської компанії Yuzgas B. V., все ще залишається загадкою».

   (Довідка: Yuzgas виграла конкурс на реалізацію проекту з видобутку сланцевого газу на Юзівській площі на сході України, де раніше планувала займатися видобутком нідерландсько-британська нафтогазова компанія Shell. У своїй конкурсній заявці компанія взяла на себе зобов’язання пробурити 15 розвідувальних свердловин впродовж перших п’яти років).
   Особливість запровадження ІПВГ в Україні полягає в охопленні не лише сфери видобування вуглеводнів, а й їх транспортування. У рамках семінару учасники відвідали Компресорну станцію «Б
орова» газогону «Союз» (газопровід Оренбург-Держкордон) експортного газопроводу, по якому газ транспортується із Оренбурзького газоконденсатного родовища до Центральної та Західної Європи.
   Подія стала можливою завдяки підтримці американського народу в рамках проекту USAID “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні”.