PPB - Luhansk

PPB - Luhansk
02 April 2009
PPB - Luhansk
З планування ресурсів на планування результатів переходять місцеві бюджети завдяки ПЦМ

     «Завдяки запровадженню програмно-цільового методу ми маємо змогу перейти нарешті від планування ресурсів на планування результатів при роботі з місцевими бюджетами», – зазначив начальник Головного фінансового управління Луганської облдержадміністрації Юрій Балковий. 
     Такими словами було відкрито координаційну зустріч керівників обласних та міських адміністрацій Луганської області, міських голів, начальників фінансових управлінь з представниками Міністерства фінансів України та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД), яка відбулась в Луганську 2 квітня 2009 р. Також у зустрічі взяли участь керівники міст Луганськ, Алчевськ і Ровеньки, бюджети яких визначено пілотними для проведення державного експерименту із запровадження Програмно-цільового методу (ПЦМ) планування та виконання місцевих бюджетів у Луганській області.  
     Метою зустрічі стала координація подальшої діяльності всіх сторін, залучених до проведення експерименту по запровадженню Програмно-цільового методу бюджетування в Луганській області та обговорення завдань реалізації першого етапу Плану дій.
     «Впровадження ПЦМ на місцевому рівні є експериментом, бо досі він застосовувався лише на рівні бюджету державного, – відзначив Юрій Балковий. – Проте ми вважаємо, що це забезпечить високий рівень прозорості бюджету та підвищить ефективність розподілу бюджетних ресурсів».
     Захід відбувся в рамках продовження спільної роботи Міністерства фінансів України разом з ІБСЕД у напрямку подальшого запровадження ПЦМ бюджетування на місцевому рівні, що є одним з ключових компонентів проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи», реалізацію якого ІБСЕД розпочав в жовтні 2008 року за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
     Наказом Міністерства фінансів України визначено основні засади проведення експерименту із запровадження Програмно-цільового методу складання та виконання бюджетів в Автономній Республіці Крим, Житомирській, Луганській і Львівській областях. Також Міністерством фінансів розроблено план заходів із запровадження ПЦМ у місцевих бюджетах на 2009 рік.
     Робота по запровадженню ПЦМ на рівні місцевих бюджетів проводиться у відповідності до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16/01/2008 №14, Декларації цілей та завдань бюджету на 2009 рік (Бюджетної декларації), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5/03/2008 №160 та Концепції реформування місцевих бюджетів, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23/05/2007 №308-р.

     Підготовлено за матеріалами Агентства Регіональних Новин (АРЕНА), м. Луганськ