Новини

Засідання Міжвідомчої робочої групи та НКР
15 Квітня 2009
A Joint Meeting of Interdepartmental Working Group and NAB
Спільне засідання Міжвідомчої робочої групи та Національної консультаційної ради
15 квітня 2009 р. в готелі «Русь» відбулось спільне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки теоретико-методологічних засад із запровадження програмно-цільового методу бюджетування (ПЦМ) на місцевому рівні, створеної при Міністерстві фінансів України, та Національної Консультаційної Ради (НКР) з питань управління державними фінансами. Захід проводився Міністерством фінансів України разом з Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД), який реалізує проект «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

    Засідання проводилось з метою координації дій, що здійснюються в напрямку запровадження прогресивних методик бюджетування (ПЦМ) та вдосконалення формульного розподілу міжбюджетних трансфертів.

     Програмно-цільовий метод бюджетування є інструментом, який забезпечує управління бюджетним процесом у середньостроковій перспективі і орієнтований на комплексне вирішення питань і досягнень довгострокових цілей. Натомість, питання ефективного бюджетного менеджменту набуває особливої актуальності в сучасних економічних умовах. Використання ПЦМ на місцевому рівні, особливо в умовах фінансової кризи – в умовах значної обмеженості фінансових ресурсів бюджету в цілому та місцевих бюджетів зокрема, дозволяє підвищити кредитний рейтинг адміністративно-територіальної одиниці та забезпечити надходження додаткових інвестиційних і кредитних ресурсів.

     Саме тому темою зустрічі стало обговорення пропозицій щодо модернізації експерименту по впровадженню Програмно-цільового методу бюджетування (ПЦМ) на місцевому рівні як необхідної передумови ефективного використання бюджетних коштів, підвищення якості соціальних послуг, забезпечення прозорості при розподілі ресурсів та досягнення встановлених стратегічних цілей, а також внесення змін до формули розподілу міжбюджетних трансфертів в частині видатків на забезпечення реалізації програм соціально-економічного розвитку регіонів.

     Засідання стало наступним кроком в реалізації завдань наказу Міністерства фінансів України №1172 від 22 вересня 2008 р. та проекту ІБСЕД «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи», зокрема його компоненту, що передбачає надання допомоги Уряду України при впровадженні ПЦМ бюджетування на місцевому рівні з державною підтримкою в 4 областях України (Львівська, Житомирська, Луганська, АР Крим). 

      Робочу групу, головним завданням якої є проведення підготовчого етапу для впровадження у 2009-2011 роках експерименту з ПЦМ на місцевому рівні, створено Наказом МФУ «Про затвердження складу Міжвідомчої робочої групи з проведення підготовчої роботи щодо розроблення методологічних засад запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» №716 від 23.05.2008. 

     Учасниками засідання стали близько 50 представників Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, Міністерства економіки та Міністерства фінансів України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства, Державного казначейства України, Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування, міжнародного експертного середовища, представників місцевих органів влади, обласних та міських фінансових управлінь Луганської, Одеської, Львівської областей та АР Крим, лідерів громадського сектору України.

     Висвітлювали роботу заходу представники 11 національних засобів масової інформації, серед яких телебачення (ESG Group), радіо (УР-1), друковані ЗМІ («Вісник податкової служби», «Экономические известия», «Соціальна політика», «Економічна правда», «Комерсант»), інформаційні агенції (УНІАН, Укрінформ), Бюро журналістських розслідувань «Свідомо».

     

Ознайомитись з програмою та матеріалами засідання можна у вкладці "Про нас - Підтримка фіскальних реформ"