Новини

Співпраця з банками
25 Березня 2009

ІБСЕД підбив підсумки опитування банківських установ

      Інститутом бюджету щойно опрацьовано результати проведеного опитування банківських установ України з метою визначення їх зацікавленості та готовності до співпраці з органами місцевого самоврядування відносно надання кредитів.
     Опитування було розіслано 21 банківській установі, але, враховуючи фінансово-економічну кризу, свої відповіді надіслали лише 5 стабільних системних банків, серед яких «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Альфа-Банк», «ФІНАНСИ та КРЕДИТ» та «Укргазбанк». Важливо, що станом на дату подання анкет Національним банком України не було введено тимчасову адміністрацію по жодному з цих банків, що свідчить про їх досить стабільну фінансову ситуацію.
     Результати опитування свідчать, що серед банківських установ існує велика зацікавленість у співпраці щодо кредитування підприємств комунальної форми власності та органів місцевого самоврядування, зокрема, 80 % учасників опитування мають позитивний досвід такої співпраці. Крім того, було визначено, що на сьогоднішній день, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, практично всі банки, що надали свої відповіді, готові й надалі проводити цю діяльність.
     Натомість, основними перешкодами у співпраці з місцевими органами влади окрім нестабільної економічної ситуації банки вважають недосконалість законодавства та недостатній рівень обізнаності своїх працівників по питаннях бюджетного законодавства та процедур здійснення місцевих запозичень та гарантій.
     Важливо, що для покращення ситуації, яка склалася, установи банків готові співпрацювати з проектом MFSI, направляючи на навчання своїх працівників не лише з  центрального рівня, а й з регіональних представництв.
     Наступним кроком реалізації проекту MFSI буде проведення круглого столу з метою обговорення існуючої законодавчої бази у сфері місцевих запозичень та досвіду роботи банківських установ з органами місцевого самоврядування.
     У подальшому експерти ІБСЕД вперше в Україні розроблять принципово нові спеціалізовані тренінгові матеріали з бюджетного законодавства та підходів щодо оцінки проектів органів місцевого самоврядування (комунальних підприємств), що пропонуються для кредитування.