Підписатись на
електронний бюлетень
Мова бюлетеня:
Англійська
Українська

tel: (044) 353-58-68
  (044) 492-97-80
  (044) 492-97-81
fax: (044) 492-97-83
Зворотній зв'язок

Новини та події  - Новини 

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 42 
Урядом схвалено Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року 2015-11-26
   25 листопада 2015 року, на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект розпорядження «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року».
   Національний план розроблявся в тісній співпраці із європейськими та вітчизняними експертами і науковцями. З його прийняттям, Україна отримала можливість запровадити  європейську  практику планування та прогнозування розвитку енергетики, реалізації політики підвищення енергоефективності.
   Згідно з Планом, передбачено досягнення у 2020 році національної індикативної мети щодо енергозбереження у розмірі 9% від середнього показника кінцевого внутрішнього енергоспоживання за період протягом 2005–2009 рр., що становить 6,5 млн. тон нафтового еквіваленту. Крім того, Національний план дій  визначає проміжну мету - у 2017 році скоротити енергоспоживання в розмірі 5%.
   Досягти цих показників планується шляхом реалізації заходів у чотирьох основних секторах кінцевого споживання енергії. Перший - побутовий сектор, у якому очікується найбільший ефект. Далі сектор послуг, до якого входить енергоспоживання бюджетних установ, а також у промисловості та  транспорті.
   Загалом, прийняття Національного плану, це послідовне запровадження Урядом європейських підходів до реалізації державної політики у сфері енергоефективності.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

 

ВРУ прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій)" 2015-11-24
   24 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій)"(реєстр. № 1058 від 27 листопада 2014 року).
Відповідно до вищезазначеного закону передбачається:
 • чітке розмежування між проектами, які реалізуються в рамках ДПП, та проектами, які реалізуються в інших формах;
 • покращення регулювання відносин, які виникають у зв’язку із наданням у користування земельних ділянок для здійснення ДПП;
 • введення ефективних механізмів державної підтримки (Автономної Республіки Крим, територіальної громади) у реалізації проекту ДПП;
 • визначення органів державної влади, уповноважених проводити аналіз ефективності здійснення ДПП та доцільність укладення відповідних договорів;
 • введення додаткових гарантій для приватного інвестора на випадок затвердження тарифів на його товари (роботи, послуги) нижче економічно обґрунтованого рівня;
 • усунення протиріччя між Законом про ДПП та іншими спеціальними законами та нормативно-правовими актами, які регулюють порядок укладання договорів в рамках ДПП в різних сферах економіки, тощо.
   Прийнятий закон сприятиме розвитку різних форм ДПП та стимулюванню інвестицій, що, в свою чергу, матиме позитивні соціально-економічні та інші наслідки у вигляді створення нових робочих місць, зростання доходів бюджетів різних рівнів, досягнення різних суспільно-корисних цілей у конкретних випадках здійснення ДПП (розвиток інфраструктури, покращення якості життя через більш якісне і різноманітне надання послуг для населення, тощо).

Верховна Рада України

Навчання користувачів єдиного веб-порталу використання публічних коштів «Є-Data» розпочато 2015-11-20
   Експерти ЗМФІ-II при підтримці Міністерства фінансів України розпочали серію тренінгів для користувачів єдиного веб-порталу використання публічних коштів «Є-Data». Перші тренінги пройшли 17 та 18 листопада 2015 року для розпорядників бюджетних коштів м. Києва. На тренінгах слухачі були ознайомлені з можливостями веб-порталу та пройшли навчання щодо якісного інформаційного наповнення звітів, договорів та створення персональних профілів кожної бюджетної установи – «службового кабінету».
>>>

Уряд схвалив проект закону "Про публічні закупівлі" 2015-11-19
   Кабінет Міністрів України схвалив проект закону «Про публічні закупівлі», який стане основою для наступного етапу реформи державних закупівель: переведення всіх державних тендерів у електронний формат. Цей крок дозволить поширити ефект пілотного проекту електронної системи ProZorro на всю країну.
   Законопроект «Про публічні закупівлі» є черговим кроком у законодавчому забезпеченні реформи після прийняття пакета змін у чинне законодавство про держзакупівлі (законопроект 2087а). Він затверджує  засади роботи в системі електронних закупівель, яка сьогодні працює в пілотному режимі. Після прийняття закону зміниться, зокрема, порядок обміну електронними документами, буде затверджено положення про розкриття інформації після аукціону, введено процедуру оскарження результатів торгів та багато іншого.


Урядовий портал

Експерти ЗМФІ- II активно працюють над імплементацією законодавства щодо енергосервісних договорів 2015-11-13
   12 листопада 2015 року на запрошення Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України експерти проекту ЗМФІ-ІІ  взяли участь у семінарі «ЕСКО: потенціал впровадження, успішні практики, інституційні бар’єри», який проходив в рамках VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.
>>>

Україна успішно завершила реструктуризацію державного та гарантованого державою боргу на суму 15 млрд. дол. США 2015-11-13
   Міністерство фінансів України повідомляє про завершення реструктуризації державного та гарантованого боргу за 13 випусками облігацій зовнішніх державних позик України та гарантованих державою Єврооблігацій. Після прийняття на зборах держателів облігацій, що відбулися 14 жовтня, рішень кваліфікованої більшості держателів цих випусків облігацій, держателі, які вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі, вже сьогодні отримують нові облігації та державні деривативи згідно з умовами обміну.
    Завершення пропозиції обміну включає реструктуризацію зовнішнього державного боргу України на суму близько 15 млрд. дол. США, досягнення зменшення боргу України на 20% (близько 3 млрд. дол. США) та дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд. дол. США основної суми боргових зобов’язань, що підлягали виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року.

Урядовий портал

 

Міністерство фінансів України запустило другий модуль проекту 2015-10-27
   Міністерство фінансів України продовжує впроваджувати революційну IТ-платформу, портал «Є-дата», яка дозволяє зробити використання державних коштів прозорим, задовольняє інтерес та право громадськості на оперативне отримання достовірної інформації щодо державних транзакцій, а також покращує ситуацію в боротьбі з корупцією, адже тепер кожен громадянин може легко та безкоштовно відслідковувати платежі всіх державних органів та підприємств, адресата державних коштів, їх призначення та суми в режимі реального часу.
   Запуск першого модулю порталу у вересні дозволив відслідковувати всі платежі, які проходять через Державну казначейську службу, а це близько 1 млн. транзакцій за добу, у режимі реального часу. Запуск другого модулю проекту «Є-Дата» під назвою «Службовий кабінет» означає, що відтепер відкрито доступ до робочих кабінетів, посередництвом яких розпорядники та одержувачі бюджетних коштів зможуть розкривати інформацію про їх використання. Наступний модуль, який буде відкрито на порталі «Є-дата» – розкриття інформації державними підприємствами та підприємствами, які мають державну частку.

Урядовий портал

 

Експерти ЗМФІ–II провели тематичний семінар «Фінансові механізми підвищення енергоефективності у бюджетній сфері» 2015-09-28
   25 вересня 2015 року експерти проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» провели черговий семінар «Фінансові механізми підвищення енергоефективності у бюджетній сфері».
   У заході взяли участь спеціалісти з енергоефективності, працівники департаментів фінансів та управлінь економіки Сумської, Кіровоградської, Чернівецької, Комсомольської, Бердичівської міських рад.
>>>

Впровадження енергоощадних заходів у закладах освіти міста Суми 2015-09-25
   24 вересня 2015 року за сприяння експертів «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» місто Суми отримало погодження запозичення від Міністерства фінансів України для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми».
>>>

Продовження тренінгів з ПЦМ у співпраці з навчальними центрами 2015-09-25
   В рамках співпраці з Закарпатським регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації 24 вересня 2015 року в місті Ужгород відбувся тренінг з практичного запровадження ПЦМ. Експерти ЗМФІ-ІІ провели навчання для керівників та фахівців  бюджетних організацій і установ Закарпатської області.
>>>

Якісне вуличне освітлення у Чернівцях 2015-09-18
   Плідна співпраця експертів проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» з містом Чернівці покращить якість вуличного освітлення у місті.
   Так, завдяки консультаційній підтримці з боку проекту ЗМФІ-ІІ, місто Чернівці отримало погодження від Міністерства фінансів України щодо обсягів та умов здійснення запозичення  для фінансування інвестиційного проекту «Вуличне освітлення у м. Чернівці».
>>>

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 42 
2015-11-27
Institute for Budgetary and Socio-Economic Research (IBSER) is seeking a qualified professional to fill the full-time position for the USAID Municipal Finance Strengthening Initiative Roll-out Project.
 
Project Description
The project focuses its activities on the following:
 • provide legislative, methodological and organizational support to central and local governments in order to expand PPB to all the local budgets in Ukraine providing legislative, methodological, and organizational support to central and local governments in disseminating PPB to all local budgets of Ukraine;
 • enhance public awareness of the budgeting process, revenues and expenditures, support and promote the “Citizens’ Budget”;
 • improve the internal audit methodology based on performance program budgeting (PPB) as a tool for preventing corruption in the budget process;
 • strengthen PPB implementation for the state budget as a mechanism to reduce corruption in the public sector;
 • assist in implementation of the Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) in Ukraine.
>>>
Новини
2015-11-26
   25 листопада 2015 року, на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект розпорядження «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року».
   Національний план розроблявся в тісній співпраці із європейськими та вітчизняними експертами і науковцями. З його прийняттям, Україна отримала можливість запровадити  європейську  практику планування та прогнозування розвитку енергетики, реалізації політики підвищення енергоефективності.
   Згідно з Планом, передбачено досягнення у 2020 році національної індикативної мети щодо енергозбереження у розмірі 9% від середнього показника кінцевого внутрішнього енергоспоживання за період протягом 2005–2009 рр., що становить 6,5 млн. тон нафтового еквіваленту. Крім того, Національний план дій  визначає проміжну мету - у 2017 році скоротити енергоспоживання в розмірі 5%.
   Досягти цих показників планується шляхом реалізації заходів у чотирьох основних секторах кінцевого споживання енергії. Перший - побутовий сектор, у якому очікується найбільший ефект. Далі сектор послуг, до якого входить енергоспоживання бюджетних установ, а також у промисловості та  транспорті.
   Загалом, прийняття Національного плану, це послідовне запровадження Урядом європейських підходів до реалізації державної політики у сфері енергоефективності.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

 
>>>