Підписатись на
електронний бюлетень
Мова бюлетеня:
Англійська
Українська

tel: (044) 353-58-68
  (044) 492-97-80
  (044) 492-97-81
fax: (044) 492-97-83
Зворотній зв'язок

Новини та події  - Новини 

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 39 
2015-03-24

Президент утворив Раду з фінансової стабільності

   Президент України своїм указом утворив Раду з фінансової стабільності, метою якої є забезпечення своєчасного виявлення і мінімізації ризиків, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави.
   Рада утворюється у складі Голови Національного банку України, Міністра фінансів України, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, заступника Голови Національного банку України, визначеного Головою Національного банку України, заступника Міністра фінансів України, визначеного Міністром фінансів України, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-11
Рада директорів МВФ підтримала програму реформ Україні через ухвалення нової кредитної програми обсягом $ 17,5 млрд.

   Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування Механізм Розширеного Кредитування (Extended Fund Facility -EFF) обсягом $17,5 млрд, що була узгоджена з Урядом України та яка замінить минулорічну програму Stand-by. Затвердження розширеної програми співробітництва дає змогу для негайного отримання Україною першого траншу кредиту обсягом $5 млрд, а також відкриває шлях для розблокування більше ніж $7,5 млрд додаткових коштів від урядів і міжнародних фінансових інституцій протягом наступних чотирьох років.

Сайт Міністерства фінансів України

2015-03-10
Президент підписав важливі економічні закони, зокрема зміни до Держбюджету-2015 та щодо пенсій працюючим пенсіонерам

   10 березня 2015 року Президент підписав низку законів, ухвалених Верховною Радою 2 березня, прийняття яких є однією з умов надання Україні розширеного кредитування з боку Міжнародного Валютного Фонду.
   Підписано Закон № 217-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», згідно з яким основні фінансові показники країни приведено у відповідність з макроекономічними реаліями.
   Також підписано закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», згідно з яким тимчасово обмежено розмір пенсій працюючим пенсіонерам.
   Крім цього, Глава держави підписав Закони, прийняті 2 березня:
№ 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», згідно з яким звільнено від оподаткування благодійну допомогу вимушеним переселенцям;
№ 212-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» стосовно розширення фінансових повноважень місцевих бюджетів;
№ 214-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо посадових осіб органів доходів і зборів»;
№ 215-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посадових осіб контролюючих органів»;
№ 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, покликаний сприяти легалізації зарплат.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-03
Президент підписав Закон про добровільне об’єднання територіальних громад
 
   Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
   Закон №157-VIII від 5 лютого регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ та міст.
   Закон містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, визначає суб’єктів та основні умови добровільного об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання їм державної підтримки.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-03
Прийнято зміни до Податкового Кодексу щодо оподаткування газовидобувних компаній та благодійної допомоги

   2 березня Верховною Радою було ухвалено Закон України «Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України» (реєстр. №2213).
   Даним Законом внесено зміни у сфері видобутку державними компаніями природного газу: для газовидобувних компаній України, у яких держава володіє часткою 50%+1 акція, збільшено рентну плату з 20% до 70%.
   «Це дозволить залучити до державного бюджету в 2015 році додаткові доходи у розмірі 9 млрд. гривень, які будуть спрямовані на пряму підтримку домогосподарств з низькими доходами – тобто в інтересах українських сімей, які потребуватимуть допомоги. Окрім того, це збільшить чисті доходи газовидобувних підприємств, які будуть використані на подальший розвиток галузі», - пояснила Міністр фінансів України Наталія Яресько, представляючи документ у Верховній Раді
   Крім того, відновлено дію понижуючого коефіцієнту 0,55 до ставок рентної плати за видобутий газ, що  реалізується для промисловості зі свердловин, які внесені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року (протягом 2-х років з дати внесення до реєстру).
   Прийняття змін до Податкового кодексу звільнило від податку на прибуток фізичних осіб благодійні внески на користь українських громадян, які були змушені покинути свої домівки через війну.


Урядовий портал

2015-03-03
Президент підписав Закон про відкритість використання публічних коштів
 
   Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про відкритість використання публічних коштів», ухвалений Верховною Радою 11 лютого.
    Згідно з документом № 183-VIII, до публічних коштів належать: кошти державного та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку та інших державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності.
   Закон визначає умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання вказаних коштів. Зазначена інформація оприлюднюється на єдиному веб-порталі використання публічних коштів. Доступ до ресурсу є вільним та безоплатним.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-02
Верховна Рада ухвалила внесені Урядом зміни до пенсійного законодавства

   У понеділок, 2 березня, Парламент України ухвалив внесений Урядом України проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (№2212).
   Під час розгляду законопроекту у Верховній Раді Арсеній Яценюк підкреслив, що цей законодавчий акт «непростий», адже передбачає суттєві зміни щодо пенсійного забезпечення.
   Він нагадав, що однією з ключових вимог іноземних кредиторів було підвищення пенсійного віку з 60 до 65 років. Проте завдяки спільний позиції членів Уряду та народних депутатів, зокрема Радикальної партії, «Самопомочі» й «Батьківщини»,  вдалося зняти цю вимогу: «Підняття пенсійного віку з 60 до 65 років не відбувається».
   Уряд спільно з Парламентом, за словами Прем’єр-міністра, також домігся, аби не оподатковувалися, зокрема, пенсії українських військовослужбовців, а пенсії нижчі за 1500 гривень взагалі не підпадають під оподаткування.


Урядовий портал

2015-03-02
Ухвалено правки до державного бюджету, необхідні для отримання кредиту від МВФ

   2 березня народні депутати України більшістю голосів підтримали ряд поправок до державного бюджету на 2015 рік, які були запропоновані Урядом України.
   Представляючи у Верховній Раді ключові напрями змін до держбюджету, Міністр фінансів Наталія Яресько зауважила, що з огляду на зміну прогнозу щодо основних макроекономічних показників, було відкореговано планові доходи та видатки Державного бюджету.
   Окрім того, збільшення надходжень бюджету також очікується за рахунок збільшення ставки рентних платежів для газовидобувних компаній, в яких держава володіє 50%+1 акцій.
   «Таким чином, ми пропонуємо збільшити доходи бюджету на 22,5 млрд. грн.», - зазначила Міністр. Вона також зауважила, що планується збільшити видатки бюджету на рівні 35,7 млрд. грн.


Урядовий портал

2015-02-26
Уряд схвалив законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу, що стосуються інвестиційних проектів

   На засіданні 25 лютого Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних інвестиційних проектів», головним розробником якого було Мінекономрозвитку. Ці зміни потрібні для створення ефективної і прозорої системи управління державними інвестиціями, що забезпечить обґрунтованість рішень стосовно фінансування проектів і стабільність їх фінансування, підвищить ефективність використання державних коштів і результативність проектів. Тож законопроект направлений на подолання кількох проблем: по-перше, поганого планування й непрозорості процесу відбору проектів, які фінансуються за рахунок капітальних вкладень; по-друге, розподілу бюджетних коштів у ручному режимі «за домовленістю»; по-третє, фрагментарного й нестабільного фінансування.

Урядовий портал

2015-02-25
Уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2015 рік

   Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2015 рік. Про це повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко. «Бюджет Пенсійного фонду затверджений сьогодні на засіданні Уряду. Його показники повністю співпадають з тими бюджетними призначеннями, які виділяються Пенсійному фонду України. Бюджет Пенсійного фонду є збалансованим», - зазначив він.
   Згідно з прийнятою постановою, власні надходження до бюджету Пенсійного фонду складають 172,5 млрд. грн., що на 5,2% перевищує фактичні обсяги відповідних надходжень за 2014 рік.
   З урахуванням виділених із державного бюджету асигнувань на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України бюджет Пенсійного фонду України на 2015 рік є збалансованим.


Урядовий портал

Публічне обговорення результатів впровадження ПЦМ у м. Червонограді 2015-02-24
   23 лютого 2015 року в місті Червоноград Львівської області, за сприяння ЗМФІ-ІІ, проведено засідання круглого столу на тему: «Реалізація експерименту по впровадженню програмно-цільового методу в бюджет м. Червонограда».
   Цей публічний захід відвідали представники депутатського корпусу міської ради, головні розпорядники коштів міського бюджету та представники ЗМІ.
>>>

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 39 
Новини
2015-03-24

Президент утворив Раду з фінансової стабільності

   Президент України своїм указом утворив Раду з фінансової стабільності, метою якої є забезпечення своєчасного виявлення і мінімізації ризиків, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави.
   Рада утворюється у складі Голови Національного банку України, Міністра фінансів України, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, заступника Голови Національного банку України, визначеного Головою Національного банку України, заступника Міністра фінансів України, визначеного Міністром фінансів України, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.


Офіційне інтернет-представництво Президента України
>>>