Підписатись на
електронний бюлетень
Мова бюлетеня:
Англійська
Українська

tel: (044) 353-58-68
  (044) 492-97-80
  (044) 492-97-81
fax: (044) 492-97-83
Зворотній зв'язок

Новини та події  - Новини 

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 38 
2015-03-03
Прийнято зміни до Податкового Кодексу щодо оподаткування газовидобувних компаній та благодійної допомоги

   2 березня Верховною Радою було ухвалено Закон України «Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України» (реєстр. №2213).
   Даним Законом внесено зміни у сфері видобутку державними компаніями природного газу: для газовидобувних компаній України, у яких держава володіє часткою 50%+1 акція, збільшено рентну плату з 20% до 70%.
   «Це дозволить залучити до державного бюджету в 2015 році додаткові доходи у розмірі 9 млрд. гривень, які будуть спрямовані на пряму підтримку домогосподарств з низькими доходами – тобто в інтересах українських сімей, які потребуватимуть допомоги. Окрім того, це збільшить чисті доходи газовидобувних підприємств, які будуть використані на подальший розвиток галузі», - пояснила Міністр фінансів України Наталія Яресько, представляючи документ у Верховній Раді
   Крім того, відновлено дію понижуючого коефіцієнту 0,55 до ставок рентної плати за видобутий газ, що  реалізується для промисловості зі свердловин, які внесені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року (протягом 2-х років з дати внесення до реєстру).
   Прийняття змін до Податкового кодексу звільнило від податку на прибуток фізичних осіб благодійні внески на користь українських громадян, які були змушені покинути свої домівки через війну.


Урядовий портал

2015-03-02
Верховна Рада ухвалила внесені Урядом зміни до пенсійного законодавства

   У понеділок, 2 березня, Парламент України ухвалив внесений Урядом України проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (№2212).
   Під час розгляду законопроекту у Верховній Раді Арсеній Яценюк підкреслив, що цей законодавчий акт «непростий», адже передбачає суттєві зміни щодо пенсійного забезпечення.
   Він нагадав, що однією з ключових вимог іноземних кредиторів було підвищення пенсійного віку з 60 до 65 років. Проте завдяки спільний позиції членів Уряду та народних депутатів, зокрема Радикальної партії, «Самопомочі» й «Батьківщини»,  вдалося зняти цю вимогу: «Підняття пенсійного віку з 60 до 65 років не відбувається».
   Уряд спільно з Парламентом, за словами Прем’єр-міністра, також домігся, аби не оподатковувалися, зокрема, пенсії українських військовослужбовців, а пенсії нижчі за 1500 гривень взагалі не підпадають під оподаткування.


Урядовий портал

2015-03-02
Ухвалено правки до державного бюджету, необхідні для отримання кредиту від МВФ

   2 березня народні депутати України більшістю голосів підтримали ряд поправок до державного бюджету на 2015 рік, які були запропоновані Урядом України.
   Представляючи у Верховній Раді ключові напрями змін до держбюджету, Міністр фінансів Наталія Яресько зауважила, що з огляду на зміну прогнозу щодо основних макроекономічних показників, було відкореговано планові доходи та видатки Державного бюджету.
   Окрім того, збільшення надходжень бюджету також очікується за рахунок збільшення ставки рентних платежів для газовидобувних компаній, в яких держава володіє 50%+1 акцій.
   «Таким чином, ми пропонуємо збільшити доходи бюджету на 22,5 млрд. грн.», - зазначила Міністр. Вона також зауважила, що планується збільшити видатки бюджету на рівні 35,7 млрд. грн.


Урядовий портал

2015-02-26
Уряд схвалив законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу, що стосуються інвестиційних проектів

   На засіданні 25 лютого Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних інвестиційних проектів», головним розробником якого було Мінекономрозвитку. Ці зміни потрібні для створення ефективної і прозорої системи управління державними інвестиціями, що забезпечить обґрунтованість рішень стосовно фінансування проектів і стабільність їх фінансування, підвищить ефективність використання державних коштів і результативність проектів. Тож законопроект направлений на подолання кількох проблем: по-перше, поганого планування й непрозорості процесу відбору проектів, які фінансуються за рахунок капітальних вкладень; по-друге, розподілу бюджетних коштів у ручному режимі «за домовленістю»; по-третє, фрагментарного й нестабільного фінансування.

Урядовий портал

2015-02-25
Уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2015 рік

   Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2015 рік. Про це повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко. «Бюджет Пенсійного фонду затверджений сьогодні на засіданні Уряду. Його показники повністю співпадають з тими бюджетними призначеннями, які виділяються Пенсійному фонду України. Бюджет Пенсійного фонду є збалансованим», - зазначив він.
   Згідно з прийнятою постановою, власні надходження до бюджету Пенсійного фонду складають 172,5 млрд. грн., що на 5,2% перевищує фактичні обсяги відповідних надходжень за 2014 рік.
   З урахуванням виділених із державного бюджету асигнувань на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України бюджет Пенсійного фонду України на 2015 рік є збалансованим.


Урядовий портал

Публічне обговорення результатів впровадження ПЦМ у м. Червонограді 2015-02-24
   23 лютого 2015 року в місті Червоноград Львівської області, за сприяння ЗМФІ-ІІ, проведено засідання круглого столу на тему: «Реалізація експерименту по впровадженню програмно-цільового методу в бюджет м. Червонограда».
   Цей публічний захід відвідали представники депутатського корпусу міської ради, головні розпорядники коштів міського бюджету та представники ЗМІ.
>>>

У Мінфіні відбулася нарада з питань впровадження та розвитку реформи міжбюджетних відносин 2015-02-13
   10 лютого 2015 року у Міністерстві фінансів України відбулося спільне засідання представників Мінфіну, керівників місцевих фінансових органів та Національної Консультаційної Ради з питань ефективного управління державними фінансами. У нараді взяли участь фахівці Міністерства фінансів України, Казначейської служби України, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів України, Комітету ВРУ з питань бюджету, керівники місцевих фінансових органів усіх регіонів України, представники народних депутатів та громадського сектору.
>>>

2015-02-12
Заява Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка за підсумками переговорів із місією МВФ

   Уряд України схвалив проект меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом.
   Нагадаю, у минулому році у нас була річна програма стенд-бай з Міжнародним валютним фондом, і весь перелік реформ, передбачений програмою, був виконаний українським Урядом. Але у зв’язку з російською військовою агресією і загостренням ситуації на Сході України ми звернулися до наших західних партнерів та Міжнародного валютного фонду щодо розширення програми фінансової підтримки України.
   Ми звертаємось до Міжнародного валютного фонду з клопотанням про затвердження Радою Директорів Міжнародного валютного фонду чотирирічної програми співпраці з Україною. Це Extended Fund Facility (механізм розширеного кредитування. – ред.), що загалом дасть можливість Україні протягом чотирьох років додатково отримати у вигляді фінансової підтримки близько 25 мільярдів доларів США. 17,5 мільярда із них  – це кошти, які Міжнародний валютний фонд надасть Україні для стабілізації фінансової ситуації в країні.
   Україна протягом чотирьох років буде проводити реформи, необхідні для економічної та фінансової стабілізації держави. Це програма реформ не для МВФ – це програма для реформ в Україні. Метою програми є відновлення економічного зростання. Ми очікуємо, що в разі успішності програми і зупинки російської військової агресії, в 2016 році українська економіка почне зростати.


Урядовий портал

2015-02-12
 
   Міністр фінансів України Наталія Яресько під час свого виступу на розширеному засіданні Уряду 11 лютого зазначила, що Україна вперше за роки незалежності наблизились до реалізації реальних кроків щодо перерозподілу повноважень на користь регіонів і місцевої влади.
   «Ми вийшли на абсолютно європейську форму місцевого самоврядування в частині фіскальної децентралізації, коли кожна рада має усі права і зобов’язана приймати рішення стосовно наповнення своїх бюджетів та фінансування видатків», - пояснила Міністр.

Урядовий портал


Тренінг з проблем формування та виконання бюджетів місцевого самоврядування 2015-02-02
   28 січня 2015 року експерти ЗМФІ-ІІ провели тренінг для представників громадських організацій Миколаївської області з питань формування та виконання бюджетів місцевого самоврядування.  У тренінгу взяли участь представники 30 громадських організацій Миколаївської області.
   В ході тренінгу були розглянуті проблемні питання складання та виконання бюджетів територіальних громад, сіл, селищ та міст районного підпорядкування. Експерти зупинилися на запроваджені нових змін до бюджетного законодавства та організації бюджетного процесу в 2015-2016 роках.
>>>

Завершився відбір міст для участі у проекті ЗМФІ-ІІ у 2015 році 2015-01-22
   За результатом конкурсного відбору міст, в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) переможцями в 2015 році визначені наступні міста: Суми, Комсомольськ, Чернівці, Артемівськ, Кіровоград, Бердичів.
   Одним із завдань проекту ЗМФІ-II є розробка і впровадження фінансових практик, що сприятимуть енергоефективності у вибраних містах. У рамках цього завдання передбачається надання вибраним містам допомоги у залученні додаткового фінансового ресурсу, зокрема приватного, банківського сектору та міжнародних фінансових установ для реалізації проектів з енергозбереження.
>>>

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 38 
Новини
2015-03-03
Прийнято зміни до Податкового Кодексу щодо оподаткування газовидобувних компаній та благодійної допомоги

   2 березня Верховною Радою було ухвалено Закон України «Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України» (реєстр. №2213).
   Даним Законом внесено зміни у сфері видобутку державними компаніями природного газу: для газовидобувних компаній України, у яких держава володіє часткою 50%+1 акція, збільшено рентну плату з 20% до 70%.
   «Це дозволить залучити до державного бюджету в 2015 році додаткові доходи у розмірі 9 млрд. гривень, які будуть спрямовані на пряму підтримку домогосподарств з низькими доходами – тобто в інтересах українських сімей, які потребуватимуть допомоги. Окрім того, це збільшить чисті доходи газовидобувних підприємств, які будуть використані на подальший розвиток галузі», - пояснила Міністр фінансів України Наталія Яресько, представляючи документ у Верховній Раді
   Крім того, відновлено дію понижуючого коефіцієнту 0,55 до ставок рентної плати за видобутий газ, що  реалізується для промисловості зі свердловин, які внесені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року (протягом 2-х років з дати внесення до реєстру).
   Прийняття змін до Податкового кодексу звільнило від податку на прибуток фізичних осіб благодійні внески на користь українських громадян, які були змушені покинути свої домівки через війну.


Урядовий портал
>>>