Підписатись на
електронний бюлетень
Мова бюлетеня:
Англійська
Українська

tel: (044) 353-58-68
  (044) 492-97-80
  (044) 492-97-81
fax: (044) 492-97-83
Зворотній зв'язок

Новини та події  - Новини 

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 39 
Експерти проекту ЗМФІ-ІІ беруть участь у процесі запровадження ІПВГ в Україні 2015-05-06
   5 травня 2015 року відбулося чергове засідання Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО) з питання імплементації в Україні міжнародного стандарту забезпечення прозорості доходу від природних ресурсів (Extractive Industries Transparency Initiative (EITI)). Під час засідання члени БГЗО затвердили Технічне завдання для незалежного Адміністратора з підготовки Національного звіту EITI, участь у розробці якого брали також експерти ЗМФІ-ІІ.
>>>

Президент підписав розроблені за участю експертів ЗМФІ-ІІ зміни до БКУ, які дадуть можливість провести в країні масштабну термомодернізацію бюджетних установ та надають гарантії повернення коштів інвесторам 2015-04-30
   29 квітня 2015 року Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації».
>>>

2015-04-09
Уряд зареєстрував у Верховній Раді проект постанови "Про основні напрями бюджетної політики на 2016 рік"

   9 квітня 2015 року Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проект постанови "Про основні напрями бюджетної політики на 2016 рік". Відповідний документ зареєстрований на сайті Верховної Ради України під № 2623.
   Згідно з пояснювальною запискою проекту постанови, під час визначення основних напрямів бюджетної політики на 2016 р. враховані такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2016 рік:
  • валовий внутрішній продукт номінальний - 2 106,1 млрд грн;
  • валовий внутрішній продукт реальний, темпи зростання - 102%;
  • індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) - 109%;
  • індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) - 112%;
  • рівень безробіття населення у віці 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, - 9,9%;
  • обмінний курс гривні до долара США (в середньому за період) - 22,5 грн.
   Основні напрями бюджетної політики на 2016 рік розроблені відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди, Стратегії сталого розвитку “Україна-2020” і ґрунтуються на положеннях програм співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями.
   В пояснювальній записці йдеться, що передумовами формування проекту Державного бюджету України на 2016 рік стане економічне відновлення, подолання бідності, сталий розвиток суспільства, забезпечення пріоритетного спрямування бюджетних коштів на розвиток озброєння та військової техніки, розроблення та впровадження їх нових зразків, проведення структурних реформ в основних галузях економіки і сферах діяльності, встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, здобуття енергонезалежності, розвиток освіти і науки.
  З текстом проекту постанови можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

 

Семінар «Ефективність планування та оцінки, у тому числі проектів з енергозбереження - запорука досягнення стратегічних цілей» 2015-03-30
   27 березня 2015 року експерти проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи» (ЗМФІ-II) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), провели черговий семінар «Ефективність планування та оцінки, у тому числі проектів з енергозбереження – запорука досягнення стратегічних цілей».
   У заході взяли участь представники комунальних підприємств та виконавчих комітетів міських рад міст-учасників проекту, а саме: Києва, Кривого Рогу, Комсомольська Полтавської області , Славутича, Чернівців, Сум, Бердичева, Кіровограда, а також представники народних депутатів Верховної Ради України.
>>>

2015-03-24

Президент утворив Раду з фінансової стабільності

   Президент України своїм указом утворив Раду з фінансової стабільності, метою якої є забезпечення своєчасного виявлення і мінімізації ризиків, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави.
   Рада утворюється у складі Голови Національного банку України, Міністра фінансів України, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, заступника Голови Національного банку України, визначеного Головою Національного банку України, заступника Міністра фінансів України, визначеного Міністром фінансів України, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-11
Рада директорів МВФ підтримала програму реформ Україні через ухвалення нової кредитної програми обсягом $ 17,5 млрд.

   Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування Механізм Розширеного Кредитування (Extended Fund Facility -EFF) обсягом $17,5 млрд, що була узгоджена з Урядом України та яка замінить минулорічну програму Stand-by. Затвердження розширеної програми співробітництва дає змогу для негайного отримання Україною першого траншу кредиту обсягом $5 млрд, а також відкриває шлях для розблокування більше ніж $7,5 млрд додаткових коштів від урядів і міжнародних фінансових інституцій протягом наступних чотирьох років.

Сайт Міністерства фінансів України

2015-03-10
Президент підписав важливі економічні закони, зокрема зміни до Держбюджету-2015 та щодо пенсій працюючим пенсіонерам

   10 березня 2015 року Президент підписав низку законів, ухвалених Верховною Радою 2 березня, прийняття яких є однією з умов надання Україні розширеного кредитування з боку Міжнародного Валютного Фонду.
   Підписано Закон № 217-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», згідно з яким основні фінансові показники країни приведено у відповідність з макроекономічними реаліями.
   Також підписано закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», згідно з яким тимчасово обмежено розмір пенсій працюючим пенсіонерам.
   Крім цього, Глава держави підписав Закони, прийняті 2 березня:
№ 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», згідно з яким звільнено від оподаткування благодійну допомогу вимушеним переселенцям;
№ 212-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» стосовно розширення фінансових повноважень місцевих бюджетів;
№ 214-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо посадових осіб органів доходів і зборів»;
№ 215-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посадових осіб контролюючих органів»;
№ 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, покликаний сприяти легалізації зарплат.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-03
Президент підписав Закон про добровільне об’єднання територіальних громад
 
   Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
   Закон №157-VIII від 5 лютого регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ та міст.
   Закон містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, визначає суб’єктів та основні умови добровільного об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання їм державної підтримки.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

2015-03-03
Прийнято зміни до Податкового Кодексу щодо оподаткування газовидобувних компаній та благодійної допомоги

   2 березня Верховною Радою було ухвалено Закон України «Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України» (реєстр. №2213).
   Даним Законом внесено зміни у сфері видобутку державними компаніями природного газу: для газовидобувних компаній України, у яких держава володіє часткою 50%+1 акція, збільшено рентну плату з 20% до 70%.
   «Це дозволить залучити до державного бюджету в 2015 році додаткові доходи у розмірі 9 млрд. гривень, які будуть спрямовані на пряму підтримку домогосподарств з низькими доходами – тобто в інтересах українських сімей, які потребуватимуть допомоги. Окрім того, це збільшить чисті доходи газовидобувних підприємств, які будуть використані на подальший розвиток галузі», - пояснила Міністр фінансів України Наталія Яресько, представляючи документ у Верховній Раді
   Крім того, відновлено дію понижуючого коефіцієнту 0,55 до ставок рентної плати за видобутий газ, що  реалізується для промисловості зі свердловин, які внесені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року (протягом 2-х років з дати внесення до реєстру).
   Прийняття змін до Податкового кодексу звільнило від податку на прибуток фізичних осіб благодійні внески на користь українських громадян, які були змушені покинути свої домівки через війну.


Урядовий портал

2015-03-03
Президент підписав Закон про відкритість використання публічних коштів
 
   Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про відкритість використання публічних коштів», ухвалений Верховною Радою 11 лютого.
    Згідно з документом № 183-VIII, до публічних коштів належать: кошти державного та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку та інших державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності.
   Закон визначає умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання вказаних коштів. Зазначена інформація оприлюднюється на єдиному веб-порталі використання публічних коштів. Доступ до ресурсу є вільним та безоплатним.


Офіційне інтернет-представництво Президента України

Регіональні тренінги з питань практичної реалізації змін до Бюджетного кодексу України та ПЦМ 2015-03-03
   Експерти ЗМФІ-II під головуванням Міністерства фінансів України розпочали серію регіональних тренінгів з питань практичної реалізації змін до Бюджетного кодексу України в частині реформи міжбюджетних відносин та впровадження ПЦМ у місцевих бюджетах. Тренінги розроблені спеціально для керівників і фахівців місцевих фінансових органів всіх рівнів, а також для головних розпорядників бюджетних коштів.
>>>

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 39 
Новини
2015-05-06
   5 травня 2015 року відбулося чергове засідання Багатосторонньої групи зацікавлених осіб (БГЗО) з питання імплементації в Україні міжнародного стандарту забезпечення прозорості доходу від природних ресурсів (Extractive Industries Transparency Initiative (EITI)). Під час засідання члени БГЗО затвердили Технічне завдання для незалежного Адміністратора з підготовки Національного звіту EITI, участь у розробці якого брали також експерти ЗМФІ-ІІ.
>>>