Громадський проект

   Одним із завдань проекту ЗМФІ–II є підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття управлінських рішень з розподілу коштів міських бюджетів на реалізацію пріоритетних проектів розвитку (далі – бюджет участі) у 15  містах, вибраних на конкурсній основі.

   За результатами конкурсу ЗМФІ-ІІ надає підтримку у реалізації механізму бюджету участі наступним містам:

   Міські ради міст-переможців запроваджують механізм залучення громадськості до бюджетного процесу, що у світі поширений під назвою «Бюджет участі».

   Бюджет участі – це відкритий діалог між міською владою та мешканцями міста щодо розподілу частини міського бюджету жителями шляхом подання ними проектів, спрямованих на підвищення комфортності проживання у місті, та їх відбору шляхом відкритого голосування. Проекти, які найбільше підтримують мешканці, будуть реалізовані за рахунок бюджету міста.

Проект ЗМФІ-ІІ надає містам підтримку:

- методологічну, що полягає у розробці методології та концепції бюджету участі;

- технічну - шляхом розробки, надання та впровадження електронної системи бюджету участі  «Громадський проект», та супроводження її функціонування протягом першого року формування та реалізації бюджету участі в кожному з партнерських міст. Розробник системи - ГО "SocialBoost";

- промоційну, що включає роботу з  громадськістю щодо популяризації та практичній реалізації бюджету участі, а саме: проведення навчальних семінарів, інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадськістю, заходів для поширення інформації щодо можливостей бюджету участі серед жителів міст, розповсюдження інформаційних матеріалів. Для цього завдання Проект на конкурсних засадах відібрав чотири неурядові організації, що допомагають обраним містам у популяризації бюджету участі. Зазначену роботу виконують: ГО «Нова ЕНЕРГІЯ» (Харків), ГО «Інститут регіонального розвитку» (Львів), ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» (Черкаси) та Подільська агенція регіонального розвитку (Вінниця).